A harcművészeti coaching alappillérei a szervezetfejlesztő szupervízió (szupervizorok.hu), valamint a shito-ryu karate (internationalshitoryu.com), és a 11Mester Kali/eskrima rendszerek edzésmódszertana és filozófiája.
A gyakorlás során az ember kiteljesítheti saját személyiségét, megismerheti önmagát. Az önismeret nem valami önmagáért való dolog. Sokféle módon lehet dolgozni, élni. Ezért nagyon nem mindegy, hogy megtaláljuk-e azt az utat, amin jól esik járni, ahol igazán kiteljesíthetjük képességeinket, érdeklődésünket. Ha sikerül – de már a puszta kereséssel is – valódi értéket teremtünk.
Sokan érnek el komoly teljesítményeket. Az értékteremtésben már lényegesen kevesebben járnak élen. A teljesítmény fontos – de csupán pillanatnyi örömeket okoz. Az értékek állandóbbak.
A rutinszerű gyakorlás, a rutinszerű élet szépen lassan, de biztosan elsorvasztja a lelket. Ha az életed, a munkád fárasztóvá, üressé kezd válni, ha a pörgés és a rutinok átvették az irányítást, érdemes változtatnod. Kezdd a változást magadon! Nézz körül a kezdők szellemével: nyitottan, lelkesen, az újdonságot, lehetőséget, szépséget keresve – először ott, ahol vagy.
Fejlődni nem azért kell, mert azt mondják. A fejlődés nem holmi örökös növekedés. A változás az élet törvénye: minden, ami él, folyamatos, sejtszintű változásban van – míg el nem múlik. A fejlődés valójában – és jó esetben – lépéstartás saját magunk és környezetünk változásaival. Ez pedig erőfeszítéssel járhat.
“A harcművészet ott kezdődik, ahol a kényelem véget ér.” A fejlődés ott kezdődik, ahol a megszokott véget ér. Persze, itt is fontos az egyensúly: szükség van a megszokott dolgainkra is, hiszen az új tudást eleinte a biztonságos környezetben tudjuk beépíteni. Mint ahogyan edzés közben is “romboljuk” magunkat, önmagát meghaladó erőfeszítésre késztetve testünket – és a pihenőidő az, ahol szervezetünk regenerálja magát és többé válik, mint edzés előtt.
Indulatok, forgatókönyv nélkül belépni egy helyzetbe – ekkor nyílik meg a valódi megoldás lehetősége. Lehet készülni előre, sőt, ez gyakran igen hasznos. Ám legalább ilyen fontos elfogadnunk azt, hogy minden, amit korábban megtanultunk, megtapasztaltunk, támogatni fog minket döntéseink meghozatalában, helyzeteink megoldásában.
Persze csak akkor, ha teret engedünk mindennek: és a felkészülés után üresen lépünk be a helyzetbe.
A világ változik, akár tetszik, akár nem. A harcművészet a változás művészete. A harcművészeti coaching a tudatos változásunk, fejlődésünk művészete.
A nyugalom, a lelki béke egyik fontos eleme az, hogy összhangban legyünk saját magunkkal és a környezetünkkel. Még akkor is, amikor változtatni szeretnénk, az első lépés az összhang kialakítása. Anélkül minden csupán erőlködés.
Folyamatos harmónia nem létezik. A harmónia egy dinamikus egyensúly, gyengéd figyelem szükséges hozzá. Erőből nem lehet lazának lenni.
A céljaink, lehetőségeink útjában elsősorban nem a külső körülmények állnak. Persze, azok is – ámde sokkal fontosabb az, ahogyan mi saját magunk, belül reagálunk ezekre: önkorlátozó hiedelmeink, tanult tehetetlenségünk, kétségeink, a megszokotthoz való ragaszkodás sokszorosára növelik a külső akadályok hatását.
Fontos, hogy ezeket felismerjük, megértsük – és “átírjuk a programot!”
Csak az fog sikerülni, csak az fog működni, amit elhiszel. Ha nem megy azonnal: tovább kell gyakorolnod, tanulnod, finomítanod, mélyítened. Előbb-utóbb sikerül.
Ha valamit csinálsz, azt csak teljes figyelemmel érdemes tenned, nem kímélve magad akár az erőfeszítésektől sem. Lehet teljes figyelemmel enni, pihenni, dolgozni, olvasni, szórakozni, a gyerekeddel játszani… Csak az gondolja, hogy mindez nagyon könnyű, aki még sohasem próbálta.
Amikor valamit azért csinálsz, hogy valakinek megmutasd, csakazértis, vagy csakazértse’ – akkor valójában csak a saját egódat táplálod. De nem olyan módon, ami téged épít, vagy a világot előreviszi. Az iránytűid az elengedettség, az összhang lehetnek.
Email: [email protected]
Telefon: +36 30 661 6912
A csoportos edzések helyszíne:
A Rogers iskola tornaterme,
cím: Budapest, XI. kerület, Aga utca 10
Időpontja: szerda, 18.00 – 19.30
***
A magánedzések helyszíne:
Shuhari dojo,
cím: Budapest, XII. kerület, Győri út 5-7